• Cisowianka Mazovia MTB Maraton

  Cisowianka Mazovia MTB Maraton

  MISTRZ POLSKI SZYKUJE NA RODZINNY MARATON ROWEROWY

  Wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne i Urząd Miasta Mława zaprasza w niedzielę 14 kwietnia wszystkich miłośników rowerów na zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Czekają 4 różne trasy, wiele nagród i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Mławy.

  Kwiecień to miesiąc, gdy sezon rowerowy rozkręca się w najlepsze. I to właśnie w Mławie do kręcenia na dwóch kółkach zachęca kolarski mistrz Polski, Cezary Zamana. „Każdy, dla kogo ruch i rekreacja na świeżym powietrzu są ważną częścią życia, świetnie poczuje się na moim maratonie” – przekonuje ten znakomity były zawodnik, a obecnie organizator największych w Polsce rowerowych imprez dla amatorów. „Z myślą o dzieciach i dorosłych, kobietach i mężczyznach, początkujących i doświadczonych kolarzach przygotowałem aż cztery zróżnicowane pod kątem długości i poziomu trudności trasy” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

  Dla dorosłych

  Najbardziej wprawieni zawodnicy docenią moc sportowych atrakcji i cały wachlarz wyzwań czyhających na dystansie ½ Pro (39 kilometrów) oraz Pro (58 kilometrów). To tam będzie trzeba wykazać się największą wytrzymałością, siłą w nogach i odpowiednią strategią w głowie. Kolarski zmysł Cezarego Zamany i blisko osiemset tysięcy kilometrów przejechanych w zawodowym peletonie pozwalają mu na przygotowanie tras, które na długo zapadają w pamięć. Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental.

  Mniej doświadczeni zawodnicy, preferujący rekreację nad twardą, sportową rywalizację poczują się jak w siódmym niebie, pokonując dystans Fit (20 kilometrów). „Jestem przekonany, że trasa ta spodoba się zwłaszcza paniom oraz starszym mieszkańcom Mławy, na których udział w niedzielnym maratonie także liczę” – deklaruje Cezary Zamana.

  W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, peleton na dystans Fit wyruszy odpowiednio wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

  Dla młodzieży

  Młodsi zawodnicy będą rywalizować na dystansie Hobby (6 kilometrów). Trasa została wytyczona tak, aby nie tylko dostarczyć kolarzom adrenaliny, ale również umożliwić ich opiekunom głośny, efektowny doping. Do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu motywować będzie także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

  Dla maluchów

  „Razem ze mną do Mławy przyjedzie znana z telewizji Rybka MiniMini. Wspólnie zorganizujemy tutaj darmowe zawody dla przedszkolaków. Będą mogli oni ścigać się na rowerkach biegowych, czterokołowych lub takich z dwoma kółkami. W tym wypadku mniej liczy się sprzęt, a bardziej rodzinna zabawa i zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu” – podkreśla Cezary Zamana. „Dlatego dla każdego małego zawodnika przyszykowałem pamiątkowy dyplom” – dodaje.

  Opiekunowie muszą zadbać, aby ich dzieci miały kaski.

  Zaplecze na mistrzowskim poziomie

  Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. Dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym przy ul. Kopernika 38 w namiocie Continental będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

  Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.

  O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

  Silna motywacja

  O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Mławy (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe. Wygrać będzie można także dwudniowy pobyt w Hotelu Wisła. To znakomita miejscówka dla fanatyków MTB. Obok hotelu nie brakuje znakomicie przygotowanych singli, a okoliczne podjazdy wycisną siódme poty z każdego, kto zechce się zmierzyć z tymi górami. Częścią nagrody są także badania wydolnościowe oraz wizyta w kriokomorze.

  Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.

  Mocna drużyna

  Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MBT Marathon w Mławie jest Urząd Miasta Mława, Nadleśnictwo Dwukoły, Gmina Iłowo-Osada oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

  Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

  CEZARY ZAMANA

  Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.

  Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).

  Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

  CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

  Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

  MŁAWA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

  Miasteczko rowerowe: ulica M. Kopernika 38

  Sobota 13 kwietnia

  • 15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

  Niedziela 14 kwietnia

  • 8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
  • 9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
  • 10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
  • 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
  • 10.30 – start dystansu Hobby
  • 11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
  • 11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
  • 11.40 – start dystansu Fit
  • 11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
  • 12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
  • 12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
  • 13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
  • 14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
  • 15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
  • 16.00 – zakończenie

  Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

  Program zawodów MiniMini + Mazovia

  • 10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
  • 12.05 – odprawa techniczna
  • 12.10 – start zawodów według kategorii
  • 13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
  • 12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

  Zapisy znajdują się na stronie Cisowianka Mazovia MTB Marathon

pływalnia
Aktualnie na basenie przebywa
XX osób