• MODERNIZACJA STADIONU MIEJSKIEGO

  MODERNIZACJA STADIONU MIEJSKIEGO

  Wiosną 2020 roku doszło do rozpoczęcia długo oczekiwanego remontu stadionu miejskiego. Zakres robót to: przebudowa boisk piłkarskich, budowa 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400m, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal.

  Wykonawcą tej ważnej dla mławskiego sportu inwestycji została wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma  „Tamex Obiekty Sportowe S.A.”. Zakres robót ziemnych wykonała mławska firma ,,Krusz-Bet”, a  instalacje elektryczne mławski,,Baxtom”.

  Nad całym przedsięwzięciem czuwa Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Mława.          Większość robót przewidzianych na ten rok został zrealizowany zgodnie z planem. Wykonano niezbędne roboty ziemne, podbudowę pod płytę boiska oraz bieżnię lekkoatletyczną wraz z niezbędnymi instalacjami, a także ułożono warstwę wegetacyjną. Niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwoliły na  przewidziane na ten rok posianie trawy na płycie głównej. Prace na ten rok zostały zakończone. Z niecierpliwością oczekujemy wiosny i efektów pracy ,,Tamexu”. Na jesieni mamy nadzieję cieszyć się widokiem funkcjonalnego stadionu, z piękną zieloną murawą i, najwyższej jakości, bieżnią lekkoatletyczną ,,Mondo”.  Ta przyszłościowa  inwestycja Miasta Mława z pewnością przyniesie efekty w obszarach sportowych i zdrowotnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych coraz chętniej korzystających z różnych aktywnych form spędzania czasu wolnego, a modernizacja poszczególnych obiektów i budowa nowych z pewnością zachęci sportowców do współzawodnictwa.  W ramach projektu  również Szkoła Podstawowa nr 7 wzbogaci się o boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, trzytorową bieżnię okrężną o długości 210 m, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal i siłownię plenerową. Prace na jej terenie rozpoczną się w przyszłym roku.

  Wartość projektu to:  9 716 048,00 zł

  • z dofinansowanie z UE – 4 772 300,00 zł
  • z Budżetu Państwa – 4 943 748,00 zł. 
pływalnia
Aktualnie na basenie przebywa
XX osób