• XII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Św. Stanisława Kostki

  XII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Św. Stanisława Kostki

  Wczoraj, tj. 18 września odbyła się dwunasta edycja międzyszkolnego turnieju piłki nożnej im. Św Stanisława Kostki. Planowo turniej odbyć się miał na obiektach MOSiR`u, lecz ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczny, organizatorzy postanowili przenieść zmagania na hale sportowe w Szkole Podstawowej nr 4 oraz na Mławską Halę Sportową.

  W Szkole Podstawowej nr 4 rywalizowali uczniowie klas IV-VI, a do turnieju zgłosiło się 6 zespołów. Drużyny rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie, która zgromadziła taką samą liczbę punktów co druga w turnieju Katolicka Szkoła Podstawowa, dzięki bezpośredniemu spotkaniu, które zakończyło się 3:1 dla „siódemki”. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Bogurzyna. Nagrody dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz zawodnika powędrowały odpowiednio do: Dawida Naguckiego z SP Bogurzyn, Jakuba Wółkiewicza z KSP, Pawła Szynaka z SP7.

  Na Mławskiej Hali Sportowej odbywał się turniej w pozostałych kategoriach, a więc Szkół Podstawowych kl. VII-VIII oraz Szkół Średnich. W pierwszej kategorii, najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 1, na drugim miejscu zmagania zakończyła Szkoła Podstawowa nr 4, a „pudło” uzupełniła „siódemka”. Nagrody indywidualne powędrowały do: Damiana Ciesielskiego z SP 4 dla najlepszego bramkarza, Mateusza Powązki z SP 1 dla najlepszego strzelca oraz do Aleksandra Olczaka z SP 7 dla najlepszego zawodnika.

  W zmaganiach szkół średnich wzięło udział 6 zespołów z pięciu mławskich szkół ( zespół szkół nr 3 wystawił dwa zespoły). Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, po 3 drużyny w każdej z grup. Po ostateczny triumf sięgnęło I LO w Mławie, na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 3, a na trzecim miejscu mławski „Ekonomik”. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Jaworski z ZS4, najlepszym bramkarzem został Mateusz Berestowski z I LO, natomiast statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała do Mateusza Beneckiego z ZS3.

  Nagrody wręczali: Ks. Proboszcz Roman Tomaszewski, Szymon Zejer – zastępca burmistrza Miasta Mława, Mirosław Napierski, Piotr Jankowski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie.

pływalnia
Aktualnie na basenie przebywa
XX osób