• XIII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Św. Stanisława Kostki

XIII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Św. Stanisława Kostki

W dniu 18 września na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbył się XIII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im Św. Stanisława Kostki. Organizatorem turnieju była parafię Św. Jana Kantego w Mławie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotkania odbywały się na czterech boiskach – dwóch na głównej płycie boiska stadionu miejskiego, boisku Orlikowym oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mława oraz Ks. Kan. Roman Tomaszewski – proboszcz parafii Św. Jana Kantego w Mławie. Po czym zawodnicy przystąpili do piłkarskich zmagań.

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV-VI najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2, na drugim miejscu Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, na miejscu czwartym zawody ukończyli chłopcy reprezentujący  Zespół Placówek Oświatowych Nr 1.

Wśród kategorii Szkół Podstawowych klas VII-VIII triumfowała drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1, na drugim miejscu Szkoła Podstawowa Nr 6, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3, na miejscu czwartym zawody ukończyli chłopcy reprezentujący  Zespół Placówek Oświatowych Nr 3.

W kategorii szkół ponadpodstawowych triumfowali chłopcy z Zespołu Szkół Nr 3, na drugim miejscu Akademickie Centrum Kształcenia, trzecie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Mławie, czwarte miejsce dla Zespołu Szkół Nr 4, na miejscu piątym zawody ukończyli chłopcy reprezentujący  Zespół Szkół Nr 1.

Na zakończenie turnieju dla wszystkich zawodników czekał ciepły posiłek oraz drobne słodkości. Pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy wręczali: Ks. Kan. Roman Tomaszewski – proboszcz parafii Św. Jana Kantego w Mławie, Burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski oraz dyrektor MOSiR Pan Krzysztof Butryn.